H20 blog

12

Nov

Úprava obecných vôd - filtrácia na aktívnom uhlí

Často sa stretávame s otázkou, ako finálne upraviť mestskú, presnejšie obecnú vodu, dodávanú vodárenskými spoločnosťami do našich domácností po celom Slovensku. Z laického pohľadu sa môže zdať, že keďže táto voda už je upravená a spĺňa normu pre pitné vody, že je jej konzumácia bez akýchkoľvek rizík pre naše zdravie.

Čítaj viac

28

May

Tvrdá voda - zmäkčenie vody

Čo je to vlastne tvrdosť vody, čo spôsobuje, ako môžeme predchádzať negatívam spojeným s užívaním tvrdej vody a ako fungujú tak často spomínané zmäkčovače vody si povieme v tomto článku. 

Čítaj viac

09

Jan

Proces filtrácie vody

Proces filtrácie je snáď najľahšie pochopená technika úpravy vody, ktorej výsledky môžu byť aktuálne využívané. Základné princípy filtrácie/separácie sú už roky využívané v našom okolí.

Čítaj viac

02

Jan

Porovnanie metód hygienického zabezpečenia vody - Chlorácia a UV dezinfekcia

Tento článok sa týka všetkých, ktorých  zdrojom vody je studňa. Studničnú vodu je totiž nutné hygienicky zabezpečiť pred rôznymy vodnými patogénmi, ktoré sa v studni môžu prirodzene vyskytovať, ale môžu sa do nej dostať aj pri prieniku povrchovej vody do studne, čo sa stáva pri silných zrážkach, alebo povodniach.

Čítaj viac