Zmäkčovače vody

Vysoká tvrdosť vody, ktorá je na Slovensku skôr pravidlom, spôsobuje celý rad technických problémov. Pri jej ohreve sa z vody vylučuje vodný kameň, ktorý pôsobí ako tepelný izolant a vytvára priestor pre bodovú koróziu, čo pre kotlové systémy budov, hotelov a reštaurácii je škodlivé a zvyšuje to náklady prevádzkovateľa. Taktiež v reštauračných kuchyniach je celý rad spotrebičov, kde dochádza k ohrevu vody a pre všetky platí, že takáto voda skracuje ich životnosť a zvyšuje celkové náklady na ich prevádzku. Pre prevádzky kaviarní je zmäkčovanie vody nevyhnutný úkon jednak pre kvalitne pripravenú kávu a taktiež ako ochrana drahých kávovarov, pričom pri použití mäkkej vody sa podstatne zníži frekvencia servisných zásahov na týchto zariadeniach. 

Samostatnou kapitolou sú kotolne väčších objektov, kde je inštalácia zmäkčovača na potrubí doplňujúcej vody pravidlom.

Ďalšou oblasťou, kde je potrebné využívať zmäkčenú vodu je voda pre práčovne. V prípade záujmu nás kontaktujte a radi Vám v tejto oblasti pomôžeme.

Pre správnu dimenziu a prevedenie zmäkčovača vody nás prosím kontaktujte a my vám vypracujeme kompletnú ponuku priamo na mieru vašej prevádzky.

 

Zmäkčovač vody AW5K

Pripojenie: 3/4”
Odpad regenerácie: 1/2”
Pracovný prietok: 0.2-0.5 m³/h

Detail

Zmäkčovač vody AW25

Pripojenie: 1”
Odpad regenerácie: 3/4”
Pracovný prietok: 2-2.5 m³/h

Detail

Duplex zmäkčovač vody AW30D

Pripojenie: 3/4”
Odpad regenerácie: 1/2”
Pracovný prietok: 1.1-3 m³/h

Detail